Kompletný program hovoreného slova (rozhlasové hry, poviedky atd.) na Čro3 Vltava od decembra (prosinec) až do februára (únor). Dúfam, že pomôže…

Váš admin.

uverejenené s dovolením http://mluveneslovo.chaves.cz

Četba na pokračování – denně, 18.30-19.00 hod.
21.11.-4.12. Charlotte Bronteová: Jana Eyrová
5.-9.12. Miguel de Unamuno: Abel Sánchez
10.-19.12. Helen Grace Carlisleová: Krev mé krve
20.-24.12. Božena Němcová: Divá Bára
25.-26.12. Frederick Forsyth: Pastýř
27.-30.12. Jan Čep: Děravý plášť
1.-10.1. Jean de Joinville: Paměti křižákovy
11.-18.1. Ivan Binar: Egonek na útěku
19.-21.1. Edgar Allan Poe: Zánik domu Usherů
22.-31.1. Eliška Vlasáková: Jedním okem
1.-5.2. Marcel Schwob: Kniha o Monelle
6.-13.2. Jiří Stránský: Stařec a smrt
14.-18.2. Charles Sealsfield: Rakousko, jaké je
19.2.-5.3. Tereza Boučková: Rok kohouta

Osudy – všední dny, 11.30-12.00 hod.
1.-5.12. Jiřina Langhammerová
8.-19.12. Elie Wiesel: Všechny řeky spějí do moře
22.-23.12. Eva Vrchlická: Dětství a mládí s Vrchlickým
29.12.-2.1. Marie Šlechtová
5.-16.1. Jan Vladislav
19.-23.1. Václav Špičák
26.-30.1. Béba Winter: Wo ist mein zu Hause – Kde domov můj?
2.-6.2. Pavel Zatloukal
9.-20.2. Miloš Šafránek: Setkání po 50 letech
23.-27.2. Vladimír Tomeš 27

Moderní povídka – čtvrtek, 16.00-16.30 hod.
4.12. Karel Pecka: Pohořelý básník
11.12. Elisabeth Spencerová: Bílá azalka
18.12. Mario Benedetti: Tak trochu pokrytci
8.1. László Darvasi: Na hoře
15.1. Hana Bělohradská: Paní N.
22.1. Kjell Askildsen: Náhlá osvobozující myšlenka
29.1. Alexandr Kliment: Černá nit
5.2. Hanna Krallová
12.2. Magdaléna Platzová: Vincentův kamarád
19.2. Felisberto Hernández: Uvaděč
26.2. Bohumil Hrabal: Únorová povídka

Klasická povídka – neděle, 11.30-12.00 hod.
7.12. Amado Nervo:
Sto roků spánku. Had, který se kouše do ocasu
14.12. Florbela Espanca: Bílá Kočička
21.12. Karel Čapek: Ostrov
28.12. Anatole France: Olivierova nadsázka
4.1. Zdeněk Matěj Kuděj: Světoví lidé
11.1. Zikmund Winter: Bál na Malém rynku pražském
18.1. Edgar Allan Poe: Anděl pitvornosti
25.1. Egon Hostovský: Modré světlo
1.2. František Langer: Nadšenci a podivíni
8.2. Guy de Maupassant: Syn
15.2. Karel Schulz: Prsten královnin
22.2. Čestmír Jeřábek: Dobrodružství

Noční bibliotéka – neděle, 1.30-2.00 hod.
7.12. Karel Poláček: Potíže optimistů
14.12. Jack London: Obrázky
21.12. Věroslav Mertl: Jakož i my odpouštíme
28.12. Josef Heyduk: Židův prsten
4.1. E.T.A. Hoffmann: Slečna ze Scudéry
11.1. Ladislav Stroupežnický: Pták z říše bájí
18.1. Guy de Maupassant: Přízrak
25.1. Jiří Wolker: Ilda
1.2. Herbert Georg Wells:
Pan Artur Kipps vstupuje do společnosti
8.2. Jan Weiss: Zrcadlo, které se opožďuje
15.2. David Herbert Lawrence: Stíny jara
22.2. Ilja Hurník: Muzikantské povídky

Schůzky s literaturou - neděle, 20.00-21.00 hod.
7.12. Aksel Sandemose: Uprchlík kříží svou stopu
14.12. Proti strachu svědčit (esej Jana Tesaře)
21.12. Podivuhodná cesta víly Meluzíny
28.12. Anděl se jim ukázal
4.1. Esej z břehů Dunaje (Claudio Magris)
11.1. Svědectví Rigoberty Menchú
18.1. Josef Kocourek
25.1. Motýl a smrt (Jiřina Hauková)
1.2. Yves Bonnefoy
8.2. Úryvky z odmlčení (Jan Franz)
15.2. Vladimir Sorokin
22.2. Jan Kameník: Nejtišší hlas

Souzvuk - neděle, 9.32-10.30 hod.
7.12. Čchi Paj-š’: Jsem ukryt hluboko v travinách
14.12. Jan Neruda: Prosté motivy
21.12. Franz Werfel: Tlustý muž v zrcadle
28.12. Josef Hora: Popelka přebírá hrách
4.1. Poutník Josef Bohuslav Foerster
11.1. William Shakespeare: Milenčin nářek
18.1. Robert Bresson: Z poznámek o kinematografu
25.1. Juan Ramón Jiménez: Stříbrák a já
1.2. V Nizozemsku už nechci žít
8.2. Sakia-pandita: Pokladnice moudrých rčení
15.2. Ivan Bunin: Kometa
22.2. Antonín Sova: Příteli na zahradě

Svět poezie – sobota, 22.45-23.00 hod.
6.12. Milan Mrázek: Na okraji
13.12. Ivan Martin Jirous: Okuje
20.12. František Xaver Halaš: Strašeň
27.12. Terezie od Ježíše: Hrad v nitru
3.1. Petr Mikeš: Starý dům a jiné básně
10.1. Joachim Gunter Hammer: Vinice
17.1. Zdeněk Matěj Kuděj: Přepad mě velký smutek
24.1. Vratislav Křivák: Básničky lehce obroušené štěrkem
31.1. Zdeněk Šimek: Jak je ten rok dlouhý
7.2. Czeslaw Milosz: Pozdní staroba
14.2. Jan Vladislav: Příběhy
21.2. Frano Krsto Frankopan: Zahrádka k ukrácení chvíle
28.2. Alena Málková: Tatínek stáčel víno z šípků

Nedělní verše – neděle, 12.05-12.10 hod.
7.12. Adam Zagajewski: Prosinec
14.12. Rubén Darío: Litanie k našemu pánu Donu Quijotovi
21.12. Jiří Wolker: Neděle
28.12. Bohuslav Reynek: Zasněžený práh
4.1. Thomas Stearns Eliot: Cesta tří králů
11.1. Ladislav Dvořák: Jdu v sobě
18.1. Rio Preisner: Pokus o siluetu otce
25.1. Kazimierz Wierzynski: Na smrt Jana Palacha
1.2. Bohumil Pavlok: Na dosah
8.2. Robinson Jeffers: Po návratu domů
15.2. Josef Svatopluk Machar: Po roce
22.2. Antonín Sova: Ani nevím

Sny – neděle, 0.00-0.05 hod.
7.12. Jiří Karásek ze Lvovic
14.12. Henry Brunel
21.12. Boris Pasternak
28.12. Mýtus indiánského kmene Joshua
4.1. Jean Arthur Rimbaud
11.1. Lukáš Marvan
18.1. Ivan Slavík
25.1. Jack Keruac I.
1.2. Gérard de Nerval
8.2. Viktor Šlajchrt
15.2. Text z klínopisné tabulky
z poloviny 7. století před Kristem
22.2. Kajetan Kovič a Miroslav Košuta

Etická knihovna – sobota, 1.40-2.00 hod.
6.12. Aristotelés: O správě státu
13.12. Anatole France: Epikúrova zahrada
20.12. Immanuel Kant: O mravním zákonu
27.12. Marcus Aurelius Antoninus: Hovory k sobě samému
3.1. Henri Frédéric Amiel: O hledání životní pravdy
10.1. Plotínos: O dobru, kráse a štěstí
17.1. Dión z Prúsy: O významu filozofie pro praktický život
24.1. Platón: Obrana Sókrata
31.1. Plútarchos: Rady manželské
7.2. Cató: Morální naučení
14.2. Kébés z Théb: Obraz života
21.2. Aristotelés: O přátelství
28.2. Rabíndranát Thákur: Naplnění života

Klub rozhlasové hry – úterý, 21.30 hod.
2.12. Zbigniew Herbert: Druhý pokoj
9.12. Sergi Belbel: Mobil
16.12. Esther Vilarová: Žárlivost
23.12. David Grieg: Labutí píseň
30.12. Slawomir Mrožek: Na širém moři
6.1. Marek Horoščák:
Muž, který ztratil humor, a žena, co neexistuje
13.1. David Drábek: Vykřičené domy
20.1. Per Schreiner: Zpátky na Luční vrch
27.1. Radek Malý: Pocit nočního vlaku
3.2. Magdalena Frydrychová: Na věky
10.2. Tomáš Svoboda: Srnky
17.2. Kamil Bednář: Mstivý návrat
24.2. Eberhard Petchinka: Santo Subito

Hra pro tento večer – čtvrtek, 20.00 hod.
6.12. Pavel Landovský: Arest
11.12. Jiří Dienstbier: Příjem
18.12. Pavel Kohout: Safari
8.1. Edgar Allan Poe: Zlatý chrobák. Zrádné srdce
15.1. Friedrich Dürrenmatt: Soudce a jeho kat
22.1. Renato Lelli: Na cestách noci
29.1. Jan Neruda: Páně Liebeltův špaček
5.2. Vladislav Vančura: Hrdelní pře
12.2. Fin Methling: Kukaččí chata u Leknínového jezírka
19.2. Jaroslav Iwaskiewicz: Léto v Nohantu
26.2. Michel Haymann: Jediný tón

Rozhlasové jeviště – sobota, 14.00 hod.
6.12. Bratři Čapkové: Ze života hmyzu
13.12. Karel Čapek: Bílá nemoc
20.12. Miguel de Cervantes y Saavedra: Lišák Pedro
27.12. Alejandro Casona: Stromy umírají ve stoje
3.1. Vítězslav Nezval: Tři mušketýři
10.1. Anton Pavlovič Čechov: Strýček Váňa
17.1. Titus Maccius Plautus: Obchodník
24.1. Alexandr Sergejevič Puškin: Evžen Oněgin
31.1. Imre Madách: Tragédie člověka
7.2. Moliere: Zdravý nemocný
14.2. Johann Wolfgang Goethe: Hra pro milující
21.2. William Shakespeare: Timon Athénský
28.2. Karel Steigerwald: Neapolská choroba
Rozhlasové seriály – neděle, 10.30 hod.
7.12. Francis Scott Fitzgerald: Něžná je noc
14.-28.12. Graham Greene: Ministerstvo strachu
4.1.-8.2. Ernst Hall: Zvony smrti
15.2.-1.3. Guy de Maupassant: Miláček