Režisér Jan Motal otevírá pohled na přítomnost a budoucnost českého komiksového nebe portréty několika současných tvůrců.

Scénář Josef Fišer
Režie Jan Motal

Netradiční dokument, který vizuálně přitažlivou formou, odkazující na blízkost filmové a komiksové řeči, nahlíží do života a tvorby několika mladých komiksových autorů “Generace nula”, kteří bez vidiny hmotného nebo mediálního úspěchu, jdou svou “komiksovou” cestou životem.

Český komiks zažívá nejlepší období ve své historii. Vydávají se původní komiksová alba, vycházejí specializované časopisy, jsou pořádány výstavy. Mezi současnými komiksovými autory se objevilo hned několik výjimečných talentů. Přesto komiks zůstává i nadále koníčkem, kterým se ani ti nejlepší z autorů neuživí. Portréty několika současných tvůrců otevírá režisér Jan Motal pohled na českého komiksového nebe. Jaká je přítomnost a jak se jeví budoucnost těch nejzářivějších komiksových úkazů? Jedná se o meteory českého komiksu, po jejichž průletu nastane tma, o trvale zářící hvězdy, nebo o meteority, které dopadnou tvrdě na zem? V dokumentu vystupují komiksoví autoři Toy Box, Jiří Grus, Dan Černý, Nikkarin a Monstrkabaret Freda Brunolda.

Dokumentární film České televize.

Premiéra 19. června 2010 v 22:00 na ČT2

Stopáž 52 minut

Sledujte na stránkách České televize