“Fléda Brno” – časosběrný nezávislý dokumentární film s hranými scénami o významném brněnském klubu v režii Lukáše Večerky. Ukázka z natáčení. Premiera filmu jaro (březen) 2012 v klubu Fléda Brno. Film byl natáčen v průběhu roku 2011. Sto roků Flédy.

Trailer sledujte na YouTube.com

Účinkují: Fléda & company, Jůlie Goetzová, Tomáš Měšťan, Jan Klement

Režie: Lukáš Večerka

Kamera: Petr Pánek, Alžběta Medlová, Hana Zoubková

Střih: Petr Pánek

Produkce: Lukáš Večerka

Producent: BulvarART.cz

Koproducent: Fléda Brno

Historie klubu:

Historie Flédy, jako brněnského kulturního stánku, se datuje již od roku 1911. Jeho původní podobou byl Brüner Fledermause, obdoba kabaretu Wiener Fledermause. Z jeho bohaté historie stačí za zmínku, že jako například první zařízení v Brně se zde hrál jazz. V 70tých a 80tých letech byl prostor přestavěn na televizní studio, všem známý Netopýr. Moderní dějiny se datují od roku 2000, kdy mezi původními majiteli (restituenti po zakladateli) a Českou televizí, skončila nájemní smlouva.

Objekt byl postupně přebudován na filmový a posléze i hudební klub. Fléda se stala známým a oblíbeným místem nejenom Brňanů, ale i pojmem na klubové scéně v celorepublikovém měřítku . Pořádají se filmové přehlídky, jazz, techno, vážná hudba, hip hop, divadla atd. Z Flédy se začal stávat pojem, klub začal hostit jména ze zahraničí, což v brněnské klubové scéně nemělo dosud obdoby.

V září 2004 Flédu převzal produkční team Level B production, který ve spolupráci s OS Fléda, dle návštěvnosti a zájmu z celé republiky i zahraničí, provozuje v současnosti jedno ze stěžejních míst kultury v ČR.