Audiovizuální kabinet je součástní literárního festivalu Měsíc autorského čtení. Český rozhlas Brno v jeho rámci nabízí veřejný poslech rozhlasových nahrávek, které vznikly v literárně dramatické redakci převážně v posledním desetiletí, a úzce souvisí s prezentací osobností spisovatelů, dramatiků, překladatelů a literárních vědců. Mnohé z osobností živě spolumoderují jednotlivé večery nebo se po poslechu pořadů účastní veřejné diskuse.

Audiokabinet Českého rozhlasu Brno — veřejný poslech rozhlasových nahrávek, které vznikly v literárně dramatické redakci. Mnohé z osobností živě spolumoderují jednotlivé večery nebo se po poslechu pořadů účastní diskuze. Letošní 3. ročník proběhne ve dnech 9. až 22. července 2012 vždy od 17.30 hodin.

Součástí programu je dokumentární tvorba režiséra Radima Nejedlého (Fenomény dneška), rozhlasové hry dramaturgyně Hany Hložkové (Rakouské osobnosti a dramata) a vybrané autorské pořady redaktorek Olgy Jeřábkové (Slavná výročí letošního roku) a Aleny Blažejovské (Difa JAMU + zakončení Audiokabinetu).

Program letošního Audiovizuálního kabinetu