V pátek 30. listopadu 2012 od 10:15 do 16:00 v místnosti 405 DIFA JAMU (Mozartova 1) proběhne seminář

filmového producenta a režiséra

Radima Procházky

o způsobech, možnostech i problémech tvorby a financování filmů, o práci filmového producenta, dokumentární režii, českém filmovém a televizním prostředí atd.

Radim Procházka (1975) – Absolvent katedry dokumentární tvorby FAMU, producent a režisér. Je producentem tří celovečerních hraných filmů, které získaly řadu cen, včetně Českého lva. Produkoval také desítky úspěšných dokumentárních filmů a televizních pořadů.

Dlouhodobě spolupracoval s režisérem Robertem Sedláčkem. Sedláčkův nejnovější film Rodina je základ státu (2011) získal čtyři Ceny filmové kritiky, včetně ocenění za nejlepší film, a šest nominací na Českého lva. Klasikovi českého filmu Karlu Vachkovi produkoval poslední dva filmy. Nejnověji Tmáře a jeho rod, za který získal na MFDF Jihlava 2011 cenu FNE Visegrad Prix pro nejlepší dokumentární koprodukci. V roce 2010 uvedl do kin svůj film Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace, který byl nominován na Cenu filmových kritiků a teoretiků. Jeho krátký film Náš první hospodář získal Zvláštní cenu poroty v anketě Trilobit.

Je členem Evropské filmové akademie. – http://radimprochazka.com/